CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA

Okuma alışkanlığı kazanamayanın öğretimide yarım kalmış demektir.
P.PLELAUT
ANKET

Sınavlarda açık kitap uygulaması ezbere dayanmayan öğrenmemi destekliyor.
Önceki Anketler ve Sonuçları »»
DOSYALAR

Ek Ders Bilgi Formu
Excel
Sınav Ücret Formu
Word
Personel İzin Formu
Word
Yolluk Bildirim Formu
Excel
Dosya ve Dilekçelerin Tamamını Göster
İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİSİ
PROGRAM BAŞKANI
Öğr.Gör.
İhsan DOSTUÇOK

Detaylar |
Ders İçerikleri
Haftalık Ders Programı
Sınav Takvimi
TANITIM
İklimlendirme-Soğutma Programı 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında 28 öğrenci ile öğretime başlamıştır. 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında 5 öğrencisi ile 2. Öğretim İklimlendirme-Soğutma Programı açılmıştır.

2003-2004 eğitim öğretim yılı itibariyle 1. Öğretimde toplam 40 öğrencisi, 2. Öğretimde toplam 4 öğrencisi mezun olan İklimlendirme-Soğutma Programı'nda, şu an 2004-2005 eğitim-öğretim yılı toplam öğrenci sayısı 1. Öğretimde toplam 85, 2. Öğretimde toplam 23 öğrenciye ulaşmıştır.

Okulumuz İklimlendirme-Soğutma Programı 30 Mayıs 2002 tarihinde tamamlanan Meslek Liseleri ile Meslek Yüksekokulları arasında devamlılığı ve bütünlüğü sağlayacak olan MEB-YÖK Meslek Yüksekokulları müfredat geliştirme projesi çerçevesinde Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve Isıtma Sıhhi Tesisat Bölümünden mezun öğrencileri sınavsız olarak almaya başlamıştır.

Endüstriyel alanda çalışan iklimlendirme teknikerleri, her türlü ısıtma ve soğutma uygulama alanlarında, bilgisayarlı tasarım ve üretim yöntemleri konusunda temel bilgi ve beceriye sahip olarak okulumuzdan mezun edilmektedirler.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz serbest piyasada yokluğu oldukça fazla olan ve hissedilen mühendis ve teknisyen arasındaki ara eleman yetersizliğine cevap verecek şekilde her türlü inşaatın klima ve ısıtma sistemlerinin projelendirilmesi ve şantiye safhasındaki klima tesisatları ile ısıtma tesisatlarının inşaa ve montaj işlerinde bilfiil çalışabilmektedirler. Ayrıca her marka beyaz eşya servislerinde soğutma elemanı olarak bakım ve montaj sektöründe çalışan veya kendi işyerini açabilecek şekilde tekniker diplomasına sahip elemanlar mezun edilmektedir. Mezun etmiş olduğumuz öğrencilerimizden halen ülkemizin büyük inşaat firmalarında taşeron firma çatısı altında yurtiçi ve yurtdışında çalışan, kendi işini kurup ısıtma ve soğutma tesisatları döşeyen, klima ve servis bayiliği olan, soğutma grubu işlerini kendi firmaları vasıtasıyla üretip montaj yapabilen, beyaz eşya servislerinde klima montaj ve bakım servisliğinde kendisini serbest piyasaya kabul ettirmiş birçok öğrencimiz mevcuttur.
Neredeyim? KeciborluMyo.net Site Haritası
#9486
BAĞLANTILAR
3.128.047  222  
Copyright 2007 by mCayirLi.net Güncelleme: Aralık 25, 2014
Süleyman Demirel Üniversitesi Keçiborlu Meslek Yüksekokulu, 32700 Keçiborlu / Isparta / TÜRKİYE
Telefon: +90 246 541 36 20 - Faks: +90 246 541 36 10